Spotkanie Sheffield Wednesday - Norwich zakończone wynikiem 2-2 na obiekcie Hillsborough dnia 2024-04-09 18:45

W ostatnim meczu rozegranym w ramach 42. kolejki Championship drużyny Sheffield Wednesday i Norwich spotkały się na boisku Hillsborough. Mecz zakończył się remisem 2-2, pomimo tego, że na przerwę drużyna Norwich prowadziła 2-0. Starcie miało miejsce 6 dni temu, 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:45, a emocje trwały do samego końca.

Sheffield Wednesday zremisowało z Norwich 2-2 po emocjonującym starciu na Hillsborough

W sobotni wieczór na stadionie Hillsborough miało miejsce starcie pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Norwich. Mecz ten, będący częścią 42. kolejki Championship, okazał się niezwykle emocjonujący, zakończony remisem 2-2. Sędzią głównym spotkania był Chris Kavanagh z Anglii.

Początek meczu nie był łaskawy dla gospodarzy, gdyż już w 11. minucie J. Sargent otworzył wynik na korzyść gości, asystując A. Barnesowi. Norwich udokumentowało swoją przewagę w 16. minucie, kiedy to Borja Sainz podwyższył prowadzenie na 0-2, zdobywając bramkę po podaniu M. Núñeza. Sheffield Wednesday znalazło się więc w trudnej sytuacji po pierwszej połowie, schodząc na przerwę przy wyniku 0-2.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli w bojowym nastroju, dążąc do odrobienia strat. W 78. minucie M. Ihiekwe wreszcie przełamał się i zdobył gola, skracając wynik do 1-2, po zagraniu W. Vaulksa. Emocje sięgnęły zenitu w 85. minucie, kiedy to M. Smith znakomicie wykorzystał asystę W. Vaulksa, wyrównując na 2-2.

W zaciętym meczu nie obyło się bez kartek. Gospodarze z Sheffield Wednesday otrzymali dwie żółte kartki, kolejno w 76. minucie dla W. Vaulksa oraz w 81. minucie dla Barry'ego Bannana. Na stronie Norwich jedyną żółtą kartkę zobaczył Ashley Barnes w 38. minucie.

Mimo wzmożonego wysiłku obu drużyn, żadna z nich nie zdołała zdobyć zwycięskiego gola. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2-2, ciesząc kibiców obu zespołów swoją nieprzewidywalnością i walką do samego końca.

Sheffield Wednesday już teraz musi skupić się na kolejnych spotkaniach, gdzie zmierzy się kolejno z Blackburn, West Brom oraz Sunderland. Natomiast Norwich czekają starcia z Bristol City, Swansea oraz Birmingham. Czy oba zespoły zdołają wykorzystać doświadczenia z tego meczu i odnieść sukces w kolejnych spotkaniach? Pozostaje nam śledzić rozwój wydarzeń na angielskich boiskach.