Sunderland vs Norwich, wynik spotkania 3-1

W meczu 14. kolejki Championship drużyna Sunderland podejmowała u siebie ekipę Norwich. Spotkanie, które odbyło się na Stadium of Light, było pełne emocji i widowiskowych akcji. Ostatecznie to gospodarze wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali wynikiem 3-1. Już na przerwę "Czarnym Kotom" udało się zdobyć dwie bramki, natomiast Norwich zdołało odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Sędzią tego spotkania był Anthony Backhouse z Anglii.

Wynik i statystyki

W emocjonującym meczu w ramach 14. kolejki Championship drużyna Sunderland pokonała Norwich wynikiem 3-1. Spotkanie odbyło się na Stadium of Light, a trybuny wypełniło tysiące kibiców, którzy nie zawiedli się na widowisku.

W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały się bardzo aktywnie, a tempo gry nie pozostawiało miejsca na nudę. To Norwich jako pierwsi wprowadzili piłkę do siatki w 23. minucie. Hwang Ui-Jo zdołał pokonać bramkarza Sunderland, dając gościom prowadzenie 1-0. Asystę przy tej bramce zanotował K. Fisher. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli i w 37. minucie T. Hume wprowadził piłkę do bramki rywali, oznaczając wynik 1-1. Tym razem asystę zaliczył P. Roberts. Przed przerwą to Sunderland objął prowadzenie po trafieniu D. Neila w 45. minucie. Bramkarz Norwich nie poradził sobie z jego strzałem, a gospodarze wyszli na prowadzenie 2-1. Asystujący w tej sytuacji był J. Clarke.

W drugiej połowie obie drużyny kontynuowały swoje ataki, ale brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. W 80. minucie to jednak gospodarze podwyższyli prowadzenie. J. Clarke znalazł się w odpowiednim miejscu i skierował piłkę do siatki, ustalając wynik na 3-1.

Kartki i sędzia

Mecz nie obył się bez kartek. Drużyna gospodarzy otrzymała cztery żółte kartki. Daniel Ballard został ukarany w 24. minucie, Luke O'Nien w 41. minucie, Alex Pritchard w 89. minucie, a Luís Semedo w ostatniej minucie meczu. Z kolei zawodnicy Norwich również nie uniknęli kar. Christian Fassnacht otrzymał żółtą kartkę w 11. minucie, Dimitrios Giannoulis w 61. minucie, Kenny McLean w 78. minucie, a Adam Idah w doliczonym czasie gry.

Sędzią tego spotkania był Anthony Backhouse z Anglii. Choć kilka decyzji sędziego spotkało się z kontrowersjami, ogólnie rzecz biorąc, prowadził mecz w sposób sprawiedliwy i zgodnie z przepisami.

Następne mecze

Po zwycięstwie nad Norwich, Sunderland z pełnymi siłami rusza w przyszłe wyzwania. Kolejne spotkania dla tego zespołu to pojedynki z drużynami Swansea, Birmingham i Plymouth. Drużyna Norwich natomiast czeka na kolejne wyzwania przeciwko drużynom Blackburn, Cardiff i QPR.