Spotkanie Norwich - Cardiff, wynik 4-1

W najnowszym starciu w ramach Championship doszło do emocjonującego meczu pomiędzy drużynami Norwich i Cardiff, który odbył się w Carrow Road. Mecz zakończył się zwycięstwem zdecydowanie gospodarzy, którzy pokonali rywali z Walii 4-1. Po pierwszej połowie wynik wskazywał przewagę drużyny z Norwich, która prowadziła 2-1. Spotkanie to miało miejsce 2 dni temu, dokładnie 17 lutego o godzinie 15:00.

Mecz pomiędzy drużynami Norwich a Cardiff - Championship, kolejka 33

W dniu 17 lutego 2024 roku na stadionie Carrow Road w Norwich odbył się pojedynek drużyn Norwich i Cardiff. Mecz zaplanowany był na godzinę 15:00. Sędzia główny Darren Bond poprowadził to spotkanie.

Spotkanie zaczęło się od bardzo dynamicznej gry obu drużyn, lecz to goście z Cardiff jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 19. minucie J. Collins ustalił prowadzenie dla Cardiff, zaskakując zawodników gospodarzy.

Norwich nie zamierzał jednak pozostawać dłużej w tyle i odpowiedział szybko. W 39. minucie J. Sargent strzelił gola, wyrównując stan meczu na 1-1. Atmosfera na stadionie zrobiła się gorąca, a kibice z obu stron dopingowali swoje drużyny.

Przed przerwą to gospodarze objęli prowadzenie. Gabriel Sara ustalił wynik na 2-1, zapewniając Norwich przewagę przed drugą połową.

Po przerwie to Norwich było zdecydowanie lepsze. J. Sargent ponownie wpisał się na listę strzelców w 54. minucie, powiększając przewagę swojego zespołu. Cardiff miało coraz większe problemy z powstrzymaniem ataków gospodarzy.

Ostatecznie to Norwich zapewniło sobie komfortową wygraną. W 77. minucie C. Fassnacht podwyższył wynik na 4-1, ustalając wynik meczu. S. van Hooijdonk zaliczył asystę przy tej bramce, zapewniając swojej drużynie pełne zwycięstwo.

W trakcie meczu padło kilka żółtych kartek. Rubin Colwill (Cardiff) został ukarany w 47. minucie, Nathaniel Phillips (Cardiff) otrzymał żółtą kartkę w 69. minucie, a Dimitris Goutas (Cardiff) również został ukarany w 90. minucie.

Na boisku nie padły żadne czerwone kartki, co świadczyło o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Po tym zwycięstwie Norwich ma przed sobą kolejne trudne pojedynki. Ich kolejne mecze to starcia z Blackburn, Sunderland oraz Middlesbrough. Cardiff natomiast zmierzy się z Blackburn, Stoke City oraz Bristol City.

Mecz pomiędzy Norwich a Cardiff dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Zdecydowanie był to wieczór na Cara Road, który na długo pozostanie w pamięci fanów piłki nożnej.