Dnia 2024-05-16 19:00 na obiekcie Elland Road odbył się mecz pomiędzy Leeds i Norwich zakończony wynikiem 4-0

W czwartkowy wieczór na Elland Road drużyna Leeds zdecydowanie pokonała Norwich w półfinałowym meczu barażowym o awans do Championship, wygrywając 4-0. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3-0, co praktycznie przesądziło o losach spotkania. To była dominująca prezentacja Leeds, która zapewniła im miejsce w finale barażów.

Leeds pewnie wygrywa z Norwich w półfinale baraży

W czwartkowy wieczór, 16 maja 2024 roku, na stadionie Elland Road w Leeds odbył się emocjonujący mecz półfinałowy baraży o awans do angielskiej Championship. Gospodarze, Leeds United, podjęli Norwich City, wygrywając pewnie 4-0. Spotkanie prowadził doświadczony sędzia J. Gillett.

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się intensywnie, a kibice na Elland Road nie musieli długo czekać na pierwsze emocje. Już w 7. minucie Ilia Gruev otworzył wynik spotkania, zdobywając bramkę na 1-0. Gospodarze natychmiast narzucili swój styl gry, nie dając rywalom chwili wytchnienia.

W 20. minucie Jonathan Piroe podwyższył prowadzenie dla Leeds na 2-0, wykorzystując świetne podanie od W. Gnonto. Leeds dominowało, a kibice na trybunach nie szczędzili braw.

W 37. minucie Jonathan Rowe z Norwich otrzymał żółtą kartkę, co dodatkowo skomplikowało sytuację gości. Jeszcze przed przerwą, w 40. minucie, Georginio Rutter strzelił trzecią bramkę dla Leeds, ustalając wynik do przerwy na 3-0.

Druga połowa rozpoczęła się od kontynuacji dominacji gospodarzy. W 54. minucie Ilia Gruev zobaczył żółtą kartkę, a dwie minuty później, w 56. minucie, żółtą kartką został ukarany również Georginio Rutter. Na szczęście dla Leeds, żadne z tych napomnień nie miały większego wpływu na ich pewność siebie i kontrolę nad meczem.

W 68. minucie C. Summerville, po podaniu J. Firpo, strzelił czwartą bramkę dla Leeds, ustalając wynik spotkania na 4-0. Była to prawdziwa demonstracja siły gospodarzy, którzy ani przez chwilę nie pozwolili rywalom na odrobienie strat.

W 90. minucie Kenny McLean z Norwich otrzymał żółtą kartkę, co było jedynie symbolicznym podsumowaniem bezradności gości w tym spotkaniu.

Podsumowanie

Leeds United, dzięki pewnemu zwycięstwu 4-0 nad Norwich City, zapewniło sobie awans do finału baraży o Championship. Drużyna prowadzona przez trenera [nazwisko trenera – uzupełnij tutaj] zagrała z niesamowitą determinacją i skutecznością, co pozwoliło im na zdecydowaną wygraną. Atmosfera na Elland Road była elektryzująca, a kibice Leeds nie mogli być bardziej zadowoleni z postawy swoich ulubieńców.

Teraz przed Leeds United stoi kolejne wyzwanie – mecz z Southampton. Norwich City natomiast zakończy swoją przygodę z barażami i będzie musiało przygotować się na kolejny sezon, mając nadzieję na lepsze wyniki w przyszłości.